Dobrý večer, dnes je sobota 22. února 2020  svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

 • VíP: Aneb víkendový pokecník
  Překvapivý pohled od kalendáře
 • CHTIP: Měla byste se vyhýbat skupinovému sexu
  „Pán farár, žena mi porodila druhého syna, chcel bysom ho pokrstiť. Dám mu meno Dežo.“ „Nemôžeš mu dát také meno.“
 • ESEJ: O neomarxismu a fabianismu
  V Praze se vice méně pravidelně schází jeden debatní spolek, takové shromáždění několika desítek chytrých hlav. Kavárnám se vyhýbá, ovšem sklenka chutného piva z nějakého minipivovaru nemůže vadit.
 • Nastane mír, není co slavit
  Jestli afghánské tažení opravdu skončí podpisem mírové dohody 29. února, bude to zřejmě konec nejdelší a nejpitomější války moderních dějin, přičemž konstatujme, že všechny války jsou hnusné a zavrženíhodné. Z našeho pohledu to byla válka alianční a zabředly do ní tedy nejen USA, ale Západ jako takový.
 • NĚMECKO: Fall Hanau
  V hessenském Hanau, jehož některé části vypadají jako směs Ankary a chudnoucího předměstí, 43letý, očividně vyšinutý Němec postřílel devět lidí z imigračního prostředí, většinou Kurdů.
 • OMBUDSMAN: Křeček „nežádoucí“ osobou
  Nově zvolený ombudsman Stanislav Křeček přijel k úřadu v Brně a čekali ho tam zástupci podporovatelů a odpůrců. Ti druzí ho nechtěli pustit do budovy úřadu hlavním vchodem.
 • VZPOMÍNKA: Mydlinka
  Holiče Mydlinku jsem poznal v Darwinu v roce sedmdesátém. Holiče už dávno nedělal, nýbrž si našel zaměstnání jako kitchen hand v místním hostelu. To bylo výhodné protože vedle ubytování, které mu hostel zajišťoval za pakatel, se Mydlinka dostal k jídlu, kterého bylo v této instituci nadbytek.
 • ROZHOVOR: Stanislav Křeček je zkušený právník i politik
  Každá instituce je taková, jaká je osobnost stojící v jejím čele. Končící ombudsmanka a nový veřejný ochránce jsou naprosto odlišné osobnosti názorově i hodnotově, což se projevovalo již v minulosti, kdy byl Stanislav Křeček zástupcem Anny Šabatové.
 • SVĚT: Netopýr v polévce
  Možná jste to dostali mailem taky. Tři krátká videa. Na prvním je vidět talíř někde na stole v Asii a na kraji toho talíře je položený černý uvařený netopýr. Na dalším videu jakýsi mladý Asiat, jak drží v ruce mrtvolku jakéhosi tvora podobného lasičce.
 • IZRAEL: Když jsem viděl, jak se na něj policie sápe…
  Ta situace nemá rozumné řešení. O to víc, pakliže jdete na ruku těm, kdo to stejně neocení a budou vaši vstřícnost interpretovat jako slabost.
 • PRÁVO: Už máte tričko s Heydrichem?
  Je totiž ke koupi, stejně jako hrnky s portrétem Adolfa Hitlera. Pokud by vám to nestačilo, jsou k mání jeho sebrané projevy nebo knížka pro děti s názvem Jedovatá houba, kterou je míněn Žid.
 • SPOLEČNOST: Vážené Miliony chvilek...
  Je mi přes 80 let, tak mi zamrazilo po těle, když jsem opět po mnoha desítkách let slyšel výzvu odsouhlasenou davem 250 tisíců lidí na Letné, aby se premiér zbavil Agrofertu a nic už nebude ohrožovat naši svobodu a demokracii.
 • GLOSA: I vy, boy scouts?
  I dnes se často připomíná cejch nesvobody, který si neseme z komunismu. Občas dokonce i Mojžíš, který vedl lid Izraele čtyřicet let pouští, aby vymřeli ti poznamenaní otroctvím v Egyptě.
 • GLOSA: Lidé mohou rozhodovat...
  Často se hovoří o posílení prvků přímé demokracie. Například o tom, že občané by měli mít častější možnost rozhodovat v různých hlasováních a referendech.
 • POLITIKA: Vyšší životní minimum – a co dál?
  Za takové rozhodnutí je třeba pochválit vládu, a zvláště sociální demokracii, která návrh prosazovala a prosadila. Minimum se nezvyšovalo od roku 2012, a tak je jenom na místě, že vyrostlo stejně, jako se ve stejném období zvýšily ceny.
 • V Bruselu o miliardy
  Na dalších sedm let určí jednání šéfů členských států Evropské unie rozpočet. Na příjmové stránce budou chybět britské příspěvky. Mimochodem, právě v těchto dnech se realizuje to, o co Londýn po léta usiloval a co bylo nakonec příčinou odchodu Británie.
 • FRANCIE: Macron v Mylhúzách
  Francouzský prezident musí řešit problém, který začal vznikat už v době, kdy se narodil.
 • BIG EXPERT: Zahraniční trhy
  Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 17. 2. 2020.
 • PSI a KOČKY: Tak si tady žijeme...
  Kočičí a psí farma prospívá v naší domácnosti, seč může.
 • POHÁDKA: O hloupé ranhojičce a chytré rádkyni
  Milé děti, budu vám vyprávět pohádku, jak chytrá rádkyně zvítězila nad hloupou ranhojičkou, to abyste věděly, že hloupost bude vždy potrestána a chytrost nakonec zvítězí.
 • ÚVAHA: Cesta promyšleného nechtění
  Klimatická změna, jež se lidstva očividně dotýká, vyžaduje náležitou odpověď. Mělo by jít o odpověď radikální, to znamená jdoucí ke kořenům problému, k samým pramenům antropocentrismu.
 • ZDRAVÍ: Čína má koronavirus, my máme roupy
  Do Česka se vrací zapomenutá dětská nemoc. Přibývá lidí s roupy. Oznámila to 15. února 2020 reportérka TV NOVA Lucie Cochlarová. Do Česka se infekce roupem dětským, jehož odborný název je Enterobius vermicularis, navrací a nebyla nikdy zapomenuta. Roupy tu s námi byly, jsou a budou.
 • BEST OF HYENA: Výhled na Třeštibok
  Je to moc pěkné místo. Na pravém břehu Sázavy, kousek před Pikovicemi, vede od Petrova k Bohulibům cesta, nejdřív lesem a pak po hraně skalnatého srázu spadajícího do sázavského údolí. Je to pěkný okruh, asi čtyřkilometrový, rádi tudy občas s Ljubou a pejsky chodíme.
 • POLITIKA: Lex Babiš – zákon, který selhal
  Ústavní soud rozhodl, že zákon, který v roce 2016 upravil podmínky pro střet zájmů u českých politiků, není v rozporu s Ústavou České republiky. Andrej Babiš prohlásil, že rozhodnutí soudu respektuje.
 • ROZHOVOR: Celebrity kážou vodu a pijí víno
  Opozice by měla dostávat rovnocenný prostor minimálně v ekonomických otázkách. Kolik nás klimatické daně budou stát a k čemu to bude. Jenže třeba BBC už před lety přijala směrnici, že kritici klimatismu nesmí do vysílání.
 • ŠUMAVA: Paradoxy národního parku
  Zastánci zelené Šumavy prohráli, zastánci divočiny a bezzásahovosti si díky podpoře vládní koalice ANO s podporou TOP 09 prosadili v zákonech vše, co chtěli. A tak kůrovec, který je v celé republice katastrofou, je na Šumavě chráněn.
 • MÉDIA: Justiční fake news
  Podle oficiální zprávy mluvčího Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ze dne 14. února 2020 od ranních hodin pondělí 10. února 2020 zahájila olomoucká expozitura NCOZ pod dozorem Krajského státního zastupitelství v Brně tažení proti skupině osob.
 • POVÍDKA: Vzedmutá řeka
  V masité tváři Mao Ce-tunga spatřovala většina Číňanů nekonečnou moudrost, uvnitř této hlavy se však líhly šílené nápady s tragickými důsledky. Přechod ke komunismu se zdál Maovi příliš pomalý, a proto vyhlásil heslo „Velký skok vpřed“. Následovala nařízení, díky nimž se Čína měla stát průmyslovou velmocí a předhonila by USA i SSSR.
 • ŠVÉDSKO: Až do hořkého konce (6)
  Švédský občan žije ve víře, že švédské archivní materiály jsou ty nejlepší a nejúplnější na světě, stejně jako že švédská morálka je nejlepší na světě.
 • USA: Bloomberg na bílém koni?
  Největším překvapením Iowy a New Hampshire nebylo, že obojí vyhrál Bernie Sanders z levicového, socialistického křídla strany – to se podle průzkumů čekalo –, nýbrž tři výsledky další.
Obsah je přebírán s laskavým svolením Neviditelného psa.
Úplné znění Neviditelného psa naleznete zde.


http://www.zidlik.cz/
JUDr. Radek Židlík, advokát
http://www.zidlik.cz/
http://www.lukinterier.cz/
Kancelářský nábytek a židle
http://www.lukinterier.cz/
http://www.pizzaforman.cz/
Pizzeria u Formanů
http://www.pizzaforman.cz/
http://www.hbreal.cz
H&B REAL, kom.spol.
http://www.hbreal.cz
http://www.ellux.cz/
E L L U X ... partner Vaší koupelny
http://www.ellux.cz/